En Yakın Dostunuz Sigara Gerçek Dostumuz Mu?

En Yakın Dostunuz Sigara Gerçek Dostumuz Mu?

Seviniriz içeriz, üzülürüz içeriz, keyifli anlarımıza da hüzünlü anlarımıza da ortak ederiz sigarayı. Hayatımızın anlamı arkadaşımız dostumuz olur bazen. Bırakınca boşluk hissedeceğimizi düşünürüz, elimizi nasıl meşgul edeceğimizi şaşırırız, sinirli olmaktan ve kilo almaktan korkarız bırakınca. Böyle anlarda bırakmaktan vazgeçer içmeye devam etmeyi seçeriz. Zararları bizi bulmaz sanırız, herkes kanser olmuyor ya deriz, zararı olursa düşünürüm diye geçiştiririz.

Peki dostumuzu daha yakından tanımak ister miyiz, buna hazır mıyız?

Sigara dumanı 70’den daha fazla kansere neden olan madde içerir ve dumanı soluduğumuzda bu kimyasallar akciğerlerinize girerek tüm vücuda yayılır. Atabilecek miktarın üstünde olması sebebi vücutta hasara neden olur. Sadece akciğer değil mesanenin içinde olduğu pek çok uzak organ kanserlerine de sebep olabilmekte veya olmasını kolaylaştırmaktadır.

Dünyada en çok ölüm sebepleri arasında olan kalp damar hastalıklarını kolaylaştırıp, akciğer hastalıklarına neden olup, diğer organlara taşınan oksijeni azalttığı için organ işlev bozukluklarına neden olmaktadır.

Sigara kullanıcıların yarısı eninde sonunda kanserden ya da sigaradan kaynaklanan diğer hastalıklar nedeniyle ölür. Ayrıca sigara kullanıcılarının dörtte biri orta yaşlarda, 35 ve 69 yaşları arasında ölmektedir.

Sigaranın zararlarını hepimiz biliyoruz belki ama bizi daha çok korkutan bırakırken yaşadıklarımız. Birinin elinde sihirli değnek olsa da bunlardan kurtarsa hepimiz hazırız bırakmaya. Desteğe ihtiyacımız var.

Sigara bırakınca çok mutlu olsak, keyfimiz yerine gelse, enerjimiz artsa, iştahımız artmasa, sigara içmeye istek duymasak ne güzel olurdu. Kolayca bırakabilecek olduğumuzu bilsek bırakma kararı almamız kolaylaşır mı?

Elbette bu destek çok önemli ve mutlaka verilmeli. Kliniğimizde yaptığımız değişik uygulamalar sayesinde verdiğimiz destek ile korkular giderilebilir, bağımlılık sorunları rahatlatılır, kilo artışı engellenir, stres azaltılır, sigarasız hayatın kabulu desteklenir. Zorluk diyebileceğimiz tüm detaylar kolaylaştırılmış oluyor.

Kliniğimizde sigara bırakma terapisi uygulamaya başladığımız yıllar içinde edindiğimiz tecrübe ile oluşabilecek tüm engelleri görme ve çözüm yollarını bulma becerisi edinmiş olduk. Hiçbir sorunun çözümsüz olmadığını söyleyebilirim. Birden fazla yöntemi bir araya getirerek tüm sorunları çözebiliyoruz. Özellikle bu yöntemlerin yan etkisinin olmaması bizim tercih sebebimiz. Hem zararlı bir alışkanlıkta kurtarıyor hem de hiç yan etkiye maruz kalmamalarını sağlıyoruz.

Frekans ile terapi en zararsız, en kolay, en ucuz, en sağlıklı, en verimli sigara bırakma terapisi olmaktadır. Hiç zarar vermemesi en önemli özelliği olmakla beraber terapi alan kişi pek çok faydasını görmektedir. Örneğin diğer yollarla toksinlerden tamamen arınmak 1-2 yıl sürerken frekans yöntemi ile bırakan kişiler 1 ay içinde toksinlerinden arınabilmektedir. Bir an önce rahat nefes almayı, akciğerini temizlemeyi, organların doğru miktarda oksijene kavuşmasını sağlayarak kişinin dinç enerjik ve sağlıklı hissetmesini sağlamaktadır.

En kolaydır çünkü sadece 1 saat sürer, rahat bir koltukta tv izlerken, kitabını okurken veya müzik dinlerken yapılabilmektedir. Acı çekmeden, zorlanmadan ve de en önemlisi yan etkiye maruz kalmadan kısa sürede kötü alışkanlığından kurtulma imkanı sağlamaktadır. Alışkanlığın özelliklerine göre nadiren ikinci seans gerekebilmektedir. O da bir saatte yapılıp tamamlandığında sigara alışkanlığı sona ermektedir.

Biofrekans yöntemi ile sigara bırakma terapisi sonrası kişilerde sigaraya karşı bir isteksizlik, kokusuna karşı bir tahammülsüzlük oluşmaktadır. Sigaranın kokusu bile mide bulantısına yol açmaktadır.

Biofrekans terapisi sırasında yapılan detoks programı ile toksin atılımı sağlanmaktadır. Vücuttaki toksinlerin ve katranın atılmasını hızlandıran, vücuda zarar vermeden uzaklaştıran, hızla vücudu arındıran bu program vücudu 1-2 ay içinde hiç sigara içilmemiş hale getirir. Her şey bir yana bu özellik bile paha biçilemez bir ayrıcalık.

Biofrekans ile sigara bırakırken baş ağrısı çekilmez, sigaranın eksikliğine bağlı şikayetler hissedilmez, iştah artışı olmaz, zorlanmadan bırakılmış olur.

Sigarayı Bırakmaya Hazır mıyım?

Sigarayı bırakmak gerektiğini düşünüyorsanız, sağlık sorunu yaşıyorsanız, çocuğunuz sizi uyarıyorsa, kapı önlerinde sigara içmek hoşunuza gitmiyorsa artık bırakmanın zamanı gelmiş demektir. Cevap vermeniz gereken soru sigarasız bir hayata hazır olup olmadığınızdır.

Sigara içmekten kurtulmak istediğinize karar vermek öncelikli adımınızdır.

Sigara bırakma zamanınızı seçerken işlerinizin ve stresin yoğun olmadığı, üzücü gelişmelerin yaşanmadığı, zorlukların olmadığı bir zamana denk getirmek önemli bir detay oluşturur. Bayanların adet günlerinin hemen öncesine denk getirmemeye, boşanma veya ayrılık günleri gibi hassas zamanlara denk gelmemesine özen göstermeliler. Önemli iş toplantıları, ihale süreci, etkinlikler gibi zamanlara isabet ettirmemeli ve zamanı özenle seçmeliyiz. Ertelemeye çalışmadan,  bahaneler üretmeden en doğru zaman seçilmelidir. Doğru seçilmeyen tarih başarıyı etkileyecektir.

Bu karardan sonra kendinize en uygun zamanlamayı belirleyip randevunuzu almalısınız. Randevu tarihiniz sigarayı kesin olarak bırakacağınız gün olmalıdır. Randevunuzu 1 hafta sonrası için belirlemeniz en uygun olanıdır ve bu süre boyunca hazırlık yapma imkanı verir.

Bu tarihe mutlaka uymaya çalışmalı asla değiştirmemeli

Seansa Hazırlık Süreci

Hazırlık döneminde içtiğiniz günlük sigara miktarını azaltmak veya kısa süreli bırakma çabası önerilmemektedir. Eskiden içtiğiniz marka ile her zamanki günlük miktar kadar içmelisiniz. Seansa gelirken alışkın olduğunuz markayı yanınızda getirmeye özen gösteriniz.

Sigarayı bırakma seansından bir hafta öncesinden itibaren alkol almamalıyız. O hafta bol su tüketmekte fayda vardır. Sigara içmeye devam edip seansa gelirken yanınızda her zaman içtiğiniz marka sigaradan bir tane kalmasına dikkat etmeliyiz.

Sigara bırakma seansı nasıl yapılıyor?

Sigara bırakma senasının yapılacağı gün kahve içilmemesi gereklidir. Seanstan önceki haftada günde 2-3 litre su içilmesi önerilir, içilen bol su sayesinde terapinin etkinliği artar ve toksin atılımı kolaylaşır. Biorezonans ile sigara bırakma seansına gelen hastadan öncelikle son  sigarasını içmesi istenir, küçük cam şişeye külünü ve izmaritini koyması istenir. Bu şişedeki izmarit cihaza konarak seans programları uygulanmaktadır.

Biorezonans sigara bırakma seansı rahat bir koltukta oturarak veya uzanarak uygulanabilir. Elimize ve vücuda uygulanan aparatlar ile cihazdan vücudumuza tedavi  frekansları iletilmektedir. Terapi programları sayesinde cep telefonlarının yarattığı etkiler ortadan kalkıyor ve vücut enerjisinde bir dengelenme sağlanıyor. Sonrasında sigara için bağımlılık ve duyarsızlaştırma terapisi başlatılıyor.  Bağımlılık terapisi sonrası toksin atılım programları uygulanarak en geç 2 ay gibi kısa bir sürede tüm toksinlerden arınma sağlanır. Biorezonans dışındaki tüm yöntemlerle sigara bırakıldığında toksin atılımı 2 yıl sürmektedir. Sonrasında iştah artışı ve kilo almayı engelleyen programlar çalışılır.

Sigara bırakma seansı nikotin gibi sigara içindeki 4000 kadar zehirli maddenin vücuttan atılmasını sağlar. Toksinlerin uzaklaştırılması kişinin sigaranın etkilerinden kurtulmasını kolaylaştırır. Biorezonans seansı dokularda yerleşmiş olan toksinlerin kana geçmesini sağlayarak tüm atılım organlarınca vücuttan atılmasını sağlar. Bu toksinlerin atılım yollarında biri deri olduğundan seans sonrası günlerde deride bir salgı hissetmelerinin sebebi toksin atılım programının başarısıdır.

Seans sırasında cihazda sigara terapisinin frekans bilgisinin yüklendiği su hazırlanır. Seans sonrasında 1 ay boyunca hazırlanan su çoğaltılarak bol bol içilir ve toksinler kolayca atılır. Seans sonrasında oluşan yorgunluk hissi ve olabilecek bulantıların sebebi de vücuttan atılmaya başlayan bu toksinlerdir. Yorgunluk ve bulantıyı önlemenin yolu bol su tüketmektir.  Karaciğer bu toksin atma yükünün altında iken bir de alkol ve ilaç gibi yükünü artıracak şeylerden uzak kalmak gerekecektir.

Kilo alacak mıyım?

Biorezonans terapisi ile sigarayı bırakırken iştah açılmasını gibi bir etki yaşanmaz. Seans programında bunu önleyici detaylar mevcuttur. Kilo almayı önlemek için bazı özel durumlarda sigara programına ek olarak bazı programlar eklenebilir. Sigara bırakma sırasında diyet önerilmez fakat özel bitkisel kaynaklı takviyelerle kilo alımı engellenebilir.

ARTIK SİGARA İÇMİYORSUNUZ

Sigara bırakma seansınız bittiğinde vücudunuz manyetik yükünden arındığı ve düzene girdiği için bir gevşeme ve uyku hali olması beklenen bir etkidir. Biraz dinlenmeniz hatta uyumanız size iyi gelecektir. Bol su içmek çok önemlidir ve hatta hemen bitiminde bol miktarda içilmelidir. Son içilen sigaranın bulunduğu tüpü size veriyoruz ve sigara içmek istenirse kapağını açıp koklamanızı istiyoruz.

Terapi sigarayı bıraktırdığı gibi vücudu düzenleyici, toksinlerin atılımını destekleyici, iştah artımını engelleyici, sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Hiçbir yan etkisi olmadığı gibi istenildiği kadar tekrarlanabilir. Zorlanan hastaların birden fazla girmelerinde hiçbir sakınca olmaz.

  • İşlem sonunda ensenize siz cihaza bağlı iken cihazda yüklenmiş olan bir çip yapıştıracağız. Bu yuvarlak, metal çip sayesinde yapılan terapinin evde devamını sağlayacaktır. Çip 1 ay kadar ensede yapışık kalacak sadece banyo öncesi çıkarılacaktır. Bu çip sizin tarafınızdan da kolayca çıkarılıp tekrar bant ile takılabilir. Çıkarıldığında kısa sürede tekrar takılmalı ve yer değiştirmemelidir.
  • Biorezonans yönteminin etkisi seans sırasında başlar ve tam etkinin oluşması 48 saati bulur. Uygulama sonrasında özellikle ilk hafta sigara içilen ortamlarda olmamayı, duman solumamayı öneriyoruz. İlk hafta sigarayı hatırlatan yer ve kişilerden uzak olmakta fayda vardır. Mümkünse elinizi oyalayan ve zihninizi sigarayı düşünmekten alıkoyan uğraşlar bulmakta fayda vardır. Hobiler, boyama, tamirat, teşbih çekmek, maket yapmak, hanımlar için dantel, örgü örmek gibi uğraşlar faydalı olacaktır.

Mümkünse alkolden 48 saat uzak durmalısınız. Bolca su içilmezse hafif bulantı olabilir ve toksin atılımına bağlı yorgunluk hissi oluşabilir. Birkaç gün boyunca cildinizde yağlanma olabilir. Toksinler atıldıktan sonra teninizde renk açılması ve aydınlanma başlar.

İlk haftayı böylece atlattıktan sonra kendinizi daha zinde, enerjik ve nefesiniz daha rahatlamış olarak hissetmeye başlarsınız. Yeni hayatınızda daha sağlıklı olmayı tercih etmiş olmanın rahatlığını ve keyfini sürmek kalır.

Tebrikler başardınız.